TARRA Compact 200HP - Złota Medalistka MTP 01 Jul 2016

Firma GT85 Polska oferuje kompleksowe rozwiązania wszędzie tam, gdzie efektywne i szybkie mycie odgrywa znaczącą rolę w procesie produkcji. Produkowane przez GT85 Polska maszyny i preparaty myjące doskonale spełniają oczekiwania klientów z branż takich jak motoryzacyjna, lotnicza, odlewnicza, grzewcza, elektrotechniczna, wydobywcza i inne. Jako lider mycia przemysłowego GT85 Polska stale rozwija swoją ofertę i wprowadza kolejne innowacje do szerokiej gamy urządzeń, w której każdy klient znajdzie odpowiednią, dostosowaną do swoich potrzeb maszynę myjącą.

Jednym ze sztandarowych produktów GT85 Polska jest myjnia przemysłowa TARRA Compact 200. Kompaktowe rozmiary, duże możliwości konfiguracji, niezawodność i wysoka efektywność w usuwaniu zabrudzeń takich jak tłuszcze, smary, osady, czy też pozostałości po różnego rodzaju obróbce to tylko niektóre z zalet urządzenia. Najnowsza wersja tego flagowego modelu myjni jest pierwszą maszyną na rynku, która wykorzystuje przełomową, nie spotykaną dotychczas technologię opracowaną przez GT85 Polska - mycie w zanurzeniu z wykorzystaniem ultradźwięków w obniżonym ciśnieniu.

TARRA Compact 200 HP to jedyna na rynku myjnia zanurzeniowa, w której zjawisko próżni wykorzystano w procesie mycia w wodnorozcieńczalnych środkach chemicznych. Każda kąpiel myjąca, którą zalewane są umieszczone w koszu myjni elementy jest nagazowana. W celu uzyskania najlepszych możliwych efektów mycia konieczne jest odgazowanie używanego podczas mycia roztworu poprzez wywołanie procesu kawitacji (przemiana fazowa z fazy ciekłej w fazę gazową), w trakcie którego z cieczy uwalniane są pęcherzyki powietrza. W dostępnych na rynku urządzeniach myjących (np. Tarra Compact 200 UV) kawitację stymuluje się ultradźwiękami. Ich działanie w roztworze myjącym uwalnia z cieczy pęcherzyki powietrza, co odgazowuje kąpiel oraz pomaga odrywać zanieczyszczenia z mytych elementów. Myjnią przemysłową TARRA Compact 200 HP firma GT85 Polska udowadnia, że ultradźwięki to nie wszystko i wyznacza tym samym nowy standard w myciu przemysłowym. Nowe urządzenie produkcji GT85 Polska umożliwia obniżenie ciśnienia nad lustrem kąpieli myjącej, dzięki czemu pęcherzyki powietrza łatwiej i szybciej wydostają się z cieczy.

Czas jest istotnym czynnikiem determinującym efektywność funkcjonowania każdej linii produkcyjnej. Nowa technologia mycia opracowana przez GT85 Polska to wymierne korzyści dla firm, które oczekują najlepszych efektów w najkrótszym możliwym czasie. "Mycie próżniowe" zastosowane w urządzeniu Tarra Compact 200 HP pozwala na szybsze osiągnięcie pożądanych warunków mycia, a co a tym idzie skrócenie całego procesu, co przekłada się na zwiększenie jego efektywności i wpływa na cały proces produkcji.

Do tej pory, funkcjonujące na rynku urządzenia wykorzystywały próżnię jedynie w procesie suszenia  umytych detali. Obniżając ciśnienie w komorze suszenia zmniejsza się jednocześnie temperatura wrzenia cieczy, dzięki czemu pozostałości kąpieli myjącej szybciej odparowują z trudno dostępnych miejsc umytych elementów. Taka metoda suszenia jest oczywiście dostępna w oferowanych przez GT85 Polska maszynach, takich jak Tarra Compact 200 HP. W połączeniu z zastosowaniem ultradźwięków oraz próżni w procesie mycia, Tarra Compact 200 HP jawi się jako jedna z najnowocześniejszych maszyn w branży mycia przemysłowego. Oprócz mycia w zanurzeniu z wykorzystaniem ultradźwięków w obniżonym ciśnieniu Tarra Compact 200 HP może także realizować proces mycia z wykorzystaniem kilku innych technologii, jak np. mycie w natrysku, płukanie wstępne w natrysku, czy też płukanie dokładne w natrysku wykorzystując za każdym razem inną ciecz. Urządzenie jest wyposażone w 3 niezależne zbiorniki, z których pobiera ciecz do danego procesu. Istnieje możliwość dywersyfikacji wanien w zależności od zapotrzebowania (np. 1 x mycie i 2 x płukanie). System odprowadzania kąpieli z komory roboczej pozwala na ograniczenie mieszania się kąpieli myjącej i kąpieli płuczących, a zmiennobarwne oświetlenie komory roboczej za pomocą diod LED ułatwia identyfikację procesu prowadzonego w danej chwili przez maszynę.

Celem GT85 Polska jest konsekwentne dostarczanie produktów, rozwiązań i standardów o najwyższej jakości. Dzięki ciągłemu rozwojowi i samodoskonaleniu firma z powodzeniem troszczy się o pełną satysfakcję i zaufanie swoich Klientów. Tarra Compact 200 HP to jeden z dowodów na to, że GT85 Polska jest najlepszym partnerem dla każdej firmy, w której czas i efektywność mycia musi stać na najwyższym poziomie.

Zobacz też

W dniach 22-23.10.2015 firma GT85 gościł na organizowanych przed Polską Akademię Nauk przy współpracy z Politechniką Lubelską - Panelowym Spotkaniu Dyskusyjnym „Innowacje w praktyce” połączonym z IV Wystawą Innowacyjnych Rozwiązań Urządzeń Badawczo - Pomiarowych i Nowych Technologii.

czytaj całość

Dziękujemy za spotkania i rozmowy podczas targów w Poznaniu

czytaj całość

W dniach 29.09. – 01.10.2015 firma GT85 miała przyjemność gościć w charakterze wystawcy na Międzynarodowych Targach Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX.

czytaj całość