Porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym 20 Mar 2017

W czwartek 16 marca o godz. 15:00 na terenie lubelskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie i firmą GT85 Polska – jedną z wizytówek lubelskiego przemysłu. Jest to kolejny krok naszej firmy w kierunku zacieśnienia współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim i biznesowym.


„W długofalowej perspektywie naszym celem jest rozpoczęcie współpracy naukowo-badawczej z Uniwersytetem Przyrodniczym. Dla GT85 Polska korzyści płynące z podpisania porozumienia są jednak niemalże natychmiastowe. Liczymy na to, że Uniwersytet Przyrodniczy pomoże nam sprostać stojącym przed nami wyzwaniom w zakresie mycia przemysłowego w technologii natryskowej. Jest to możliwe dzięki udostępnieniu nowoczesnego sprzętu badawczego będącego w posiadaniu Uniwersytetu.” - mówi Prezes GT85 Polska, Zbigniew Kurant. 


W zakres porozumienia wchodzą między innymi takie działania jak przygotowywanie wniosków o dofinansowanie oraz realizacja projektów naukowo-badawczych, czy też organizowanie praktyk studenckich. Współpraca pomiędzy GT85 Polska i Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie niewątpliwie przyniesie też liczne korzyści także z perspektywy uczelni.


„Posiadamy laboratorium aplikacji agrochemikaliów, gdzie badamy rozpylanie różnego rodzaju pyłów, proszków, czy też zawiesin mających zastosowanie np. w rolnictwie. Mycie przemysłowe, którym zajmuje się GT85 Polska to dla nas nowość. Mamy nadzieję, że współpraca z naszym nowym Partnerem da nam możliwość prowadzenia badań naukowych i opracowania nowych tematów badawczych, których do tej pory nie mieliśmy okazji zgłębić na Wydziale Inżynierii Produkcji.” - mówi dr hab. inż. Stanisław Parafiniuk z Wydziału Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Zobacz też

TARRA Compact z debiutem na największych targach branży mycia i czyszczenia w Europie

czytaj całość

W tym roku jesteśmy w Pawilonie 7A, Stoisko nr 8.

czytaj całość

Dziękujemy za spotkania i rozmowy podczas targów w Poznaniu

czytaj całość